• +420 519 352 761-3
    info@mauting.com
  • Mikulovská 362,
    Valtice, Czech Republic
contact-banner-image
blog-image
MAUTING míří na nejprestižnější veletrh svého oboru ANUGA FOODTEC 2024 do Kolína nad Rýnem

MAUTING míří na nejprestižnější veletrh svého oboru ANUGA FOODTEC 2024 do Kolína nad Rýnem.

Výrobci zařízení pro masozpracující průmysl často plánují prezentovat své výrobky na prestižních mezinárodních veletrzích. Jedním z nejnavštěvovanějších a odborníky uznávaným je letos veletrh ANUGA FOODTEC, který se koná v Německu ve městě Kolín nad Rýnem. Od 19. do 22. března 2024 představí tento mezinárodní veletrh masného průmyslu svým návštěvníkům opět inovace, technologie, produkty a služby z oblasti celého výrobního řetězce masného průmyslu.  Firma MAUTING se jako přední oborový specialista zúčastní tohoto světového veletrhu věnovaného technice a technologiím zpracování masa již po šesté. Zájemci z řad profesionálů i široké veřejnosti, kteří navštíví veletržní stánek firmy MAUTING, se mají možnost dozvědět více o novinkách – jedná se jak o nové technologie, tak nová zařízení pro širokou škálu výrobků a různých způsobů opracování.

Rovnoměrné klima – konzistentní kvalita

Kvalitní fermentované výrobky jsou stále žádané a výrobci se snaží poskytnout zákazníkům co nejlepší produkt za co nejlepší cenu. K tomu potřebují špičková zařízení, kterými komory MAUTING bezesporu jsou. Díky 30letým zkušenostem z celého světa, které MAUTING přenáší do vývoje svých zařízení, jsou komory MAUTING schopny respektovat moderní trendy v oblasti výroby trvanlivých výrobků.

MAUTING vyrábí zakuřovací, dozrávací a univerzální klima komory od roku 1999. Každý projekt je něčím specifický a je navrhován individuálně pro potřeby zákazníků.

Jedním z exponátů, s nímž se bude MAUTING prezentovat na výstavě ANUGA FOODTEC, je jeden z nejdokonalejších systémů proudění vzduchu v dozrávacích klimakomorách CrossFlow (obr.3). Systém spočívá v možnosti střídavého proudění vzduchu, čímž se zvyšuje rovnoměrnost opracování výrobků a snižuje nebezpečí přesušení povrchu. Díky tomu je možné celý proces bezpečně urychlit až o 20 %.  Komora se vždy navrhuje podle konkrétních požadavků zákazníka. Dozrávací klimakomory KMD CrossFlow jsou obzvláště vhodné tam, kde je vysoký požadavek na standardnost výrobků na výstupu z komory a také pro výrobky, které dosahují vysokých průměrných úbytků 2–3 %/24 hodin. Jsou určeny primárně pro větší komory s šířkou více než 6 vozíků vedle sebe. Vysoce výkonné komory vybavené systémem CrossFlow jsou vhodným řešením nejen pro klasické masné výrobky, ale i pro ryby, pet-food nebo sýry, a jsou bezesporu příkladem promyšlené investice do kvalitního zařízení, které se úspěšně osvědčily po celém světě od východu až po Ameriku.

Přesné řízení – minimální ztráty

MAUTING představí svým návštěvníkům na veletrhu ANUGA FOODTEC svůj bestseller, novinku v podobě univerzální udírenské komory UKM VERSATILE. Tuto jednotku musí mít každý zpracovatel masa. Perfektně si poradí s většinou produktů – od klasických přes sušené až po moderní zdravou výživu. Produkty lze umístit ve visu nebo na roštech až do 42 pater dle typu výrobku.  UKM VERSATILE je vybavena unikátními multipozičními klapkami, které přesně zacílí proudění vzduchu do kteréhokoli místa komory. Klapky lze nezávisle na sobě nastavit na libovolný čas v jakékoliv pozici. Tím dosáhne perfektní rovnoměrnost zpracování u všech druhů produktů.

Vyspádování vnitřních ploch a zdokonalené odtokové kanálky ve stěnách komory zajištují velmi efektivní odvod vody a kondenzátu z komory. Zásadně se tak zrychluje a zvyšuje rovnoměrnost sušení produktů.

Rychlost čištění a hygienická čistota jsou velmi důležité. Vysokotlaké trysky spolu s centrální rotační tryskou zajišťují snadné a dokonalé vyčištění vnitřního prostoru a výměníkové části komory. Program mytí je řízený integrovaným systémem.

Udírnu UKM VERSATILE si lze libovolně sestavit podle potřeb zpracovatele. Lze ji osadit výkonnějším chladičem, vybrat si elektrický, parní či plynový ohřev, instalovat klasický drtinový vyvíječ kouře, případně třecí nebo parní. Mauting nabízí možnost dovybavení komor elektrickým katalyzátorem nebo spalovačem kouře, jenž přispívají ke snížení emisí.

UKM VERSATILE byla představena zákazníkům teprve v loňském roce, nicméně od té doby s ní MAUTING realizoval hned několik projektů. Za zmínku určitě stojí realizace velkého projektu ve městě Burlington v USA. Jde o zakázku devíti šestivozíkových udírenských komor UKM VERSATILE.

Hlavním produktem, který tento americký zákazník vyrábí, jsou snacky a jerky. Na nich je možné ocenit rychlost a univerzálnost UKM VERSATILE. Zákazník především oceňuje bezproblémové střídání vozíků s jerky, které jsou na roštech, a vozíků se snacky, které jsou ve visu, vynikající rovnoměrnost opracování a vyšší rychlost sušení. Roli hraje také fakt, že díky vylepšené konstrukci stropu dochází k menšímu zanášení komory dehtem během uzení a tím snadnějšímu mytí.

 

Optimální řešení pro řemeslnou výrobu

Návštěvníci výstavy ANUGA FOODTEC se mohou seznámit s udírenskými komorami UKM COMPACT a UKM JUNIOR, které jsou určeny spíše pro řemeslnou výrobu uzenin v menších provozovnách, velkokuchyních a restauračních provozech. COMPACT a JUNIOR jsou vhodné pro opracování všech druhů uzenářských výrobků jako jsou například párky, klobásy, špekáčky, salámy, masa, drůbež, ryby, sýry.

COMPACT je ideálním řešením zejména pro výrobky ve visu, opracované hlavně teplou cestou. Je možné jej ale modifikovat i pro uzení studeným kouřem. Vyvíječ kouře je integrovaný do dveří komory. Technologický proces tepelného opracování je ovládán, stejně jako ostatní komory, mikroprocesorovou řídicí jednotkou dle nastaveného programu.

Pokročilý řídící systém – nastavení dle vlastních požadavků

Všechna zařízení firmy MAUTING v kombinaci s pokročilým řídicím systémem zaručují vysokou a rovnoměrnou kvalitu výrobků ve všech místech komory. Moderní mikroprocesorový řídicí systém M2015  a M2016  zabezpečuje optimální průběh teplot, vlhkosti, rychlosti a směru proudění oběhového vzduchu. Řídicí jednotka umožňuje nastavit až 100 programů, při zadání vlastního programu se může ke každému kroku naprogramovat požadovaná teplota v komoře, teplota v jádře výrobku, vlhkost, otáčky ventilátoru, vaření dle „Delta-T“ a délka kroku.

Přes 30 let na trhu!

Přeměnit potřeby v řešení. Přiblížit se trhu a trendům průmyslu. Tím se firma MAUTING vyznačuje již přes 30 let. Zejména portfolio této světové značky je stejně rozmanité jako požadavky firem vyrábějících masné výrobky, kterým MAUTING přizpůsobuje svůj výrobní sortiment.

Věříme, že dlouhá tradice bude pokračovat i v dalších letech a MAUTING bude dále nabízet zákazníkům produkty s nekompromisní kvalitou.

Zveme Vás do expozice firmy MAUTING na veletrhu ANUGA FOODTEC 2024 / Kolín nad Rýnem / Německo ve dnech 19.-22.března 2024, pavilon 6.1 stánek A-088

Ing. Martina Němcová, MAUTING s.r.o.

 

 

 

 

 

 

Zpět