• +420 519 352 761-3
    info@mauting.com
  • Mikulovská 362,
    Valtice, Czech Republic
contact-banner-image

Know how a inovace

Neustálý vývoj a optimalizace řešení klimakomor Mauting, které jsou vybaveny pokročilým řídícím systémem, zaručují dokonalou kontrolu probíhajícího procesu v každém okamžiku. Klimakomory zajišťují optimální proudění, rychlost, směr a výměnu oběhového vzduchu, což jsou základní předpoklady pro stejnoměrné rozložení teploty a vlhkosti v celém prostoru komory.
Zaměřili jsme se na ekonomiku provozu a snížení celkových nákladů. Podle konstrukčního provedení lze využít různého proudění vzduchu v komoře.
DAF a CrossFlow zabezpečují nejdokonalejší rovnoměrné osušení ve všech místech komory a zajišťují největší možné odvlhčení bez snížení kvality produktu. Systém umožňuje libovolně upravit distribuci množství vzduchu shora, nebo zespodu, aby bylo zabezpečeno co nejrychlejší osušení produktu na požadovanou aktivitu vody s omezeným rizikem kroužkování výrobku.

Systém DAF (Dual Air Flow systém)
Oběhový vzduch vstupující do komory je cyklicky veden v horizontálním směru nad vozíky a vertikálním směru podél stěn komory. Množství vzduchu z levé a pravé strany je kontinuálně měněno od 30% do 70%.
Systém DAF 1 – Vzduch je z komory odsáván kanály umístěnými nad vozíky.
Systém DAF 2 – Vzduch je z komory cyklicky odsáván kanály umístěnými nad vozíky a poděl stěn komory.

Doporučené použití:
zakuřovací komory KMZ pro 1. fázi fermentace, dozrávací komory KMD pro sušení a zrání pro fermentované výrobky s vysokým odvlhčením, pro výrobky, u kterých je dán důraz na rychlé a rovnoměrné opracování. DAF 1 je určen pro KMZ do 2 řad a KMD do 7 řad. DAF 2 je určen pro KMZ do 4 řad.     
  

          
Systém CrossFlow
Oběhový vzduch je do komory cyklicky přiváděn shora kanály umístěnými nad vozíky a odsáván kanály umístěnými poděl stěn komory a dle programu je proud vzduchu reverzován a přiváděn zespodu nahoru a odsáván kanály nad vozíky. CrossFlow umožňuje co nejrychlejší osušení na požadovanou aktivitu vody s omezeným rizikem kroužkování výrobku.
Doporučené požití: dozrávací komory KMD pro sušení a dozrávání pro dozrávání fermentovaných výrobků s vysokým odvlhčením pro sušení a dozrávání tepelně opracovaných výrobků s vysokým odvlhčením pro výrobky, u kterých je dán důraz na rychlé a rovnoměrné osušení pro velké KMD.
         


Systém EquiFlow
Oběhový vzduch je do komory přiváděn shora kanály umístěnými nad vozíky a odváděn 1, nebo 2 kanály umístěnými dole podél stěn komory.Doporučené použití: pro dosušování a zrání klasických fermentovaných výrobků pro dosušování fermentovaných výrobků u nichž 1.fáze fermentace byla prováděna v KMZ Classic.
Systém Classic
Oběhový vzduch je do komory vertikálně přiváděn kanály umístěnými podél stěn a odsáván kanály umístěnými nad vozíky. Množství vzduchu z levé a pravé strany se cyklicky mění od 30% do 70%.Doporučené použití: pro KMZ s požadavkem odvlhčení max.do 3%/24hod.a max. 2 řady vozíků pro klasické fermentované výrobky s požadavky odvlhčení u KMD do 1,5% pro rozmrazovací komory KMR.
        
         
 

Systém Central
Oběhový vzduch je distribuován centrálním 3komorovým kanálem umístěným nad vozíky. Středový kanál slouží k odsávání vzduchu z komory, boční kanály slouží k horizontální distribuci vzduchu do komory.Doporučené použití: pro KMD pro klasické dozrávání fermentovaných výrobků a sušení tepelně opracovaných výrobků pro výrobky s požadavkem relativně nízkého odvlhčení možnost použití do atypických místností s nepravidelnými tvary , sloupy apod. pro rozmrazovací komory KMR.